Tėvų kontrolės sistemos KidsWatch™ apžvalga

Tėvų kontrolės sistemos KidsWatch™ apžvalga

KidsWatch™ - tai dar vienas tėvų kontrolės sistemų lyderių rinkoje. Su daugiau nei dešimties metų patirtimi jie turi pasiūlyti kai ką įdomaus, ko neturi kitos tokio tipo programinės įrangos. Net septynis metus iš eilės KidsWatch™ buvo pripažintas geriausiu metų įrankiu. Įsigiję šią programinę įrangą gausite licenciją šią programą naudoti net 3 kompiuteriuose! Jei 3 kompiuterių neturite, galite pasidalinti ja su draugais, manau atrastumėte kam ji būtų naudinga. Tad apžvelkime pagrindinį šios tėvų kontrolės sistemos funkcionalumą bei tai, kas daro ją išskirtine.

Funkcionalumas

Viena pagrindinių KidsWatch™ išskirtinių funkcijų - tai perspėjimai apie pedofilus. Didžiulėje sistemos duomenų bazėje per daugelį metų sukaupta daugybė informacijos apie pedofilijos atvejus bei tuos, vadinamuosius "interneto grobuonis". Šioje posistemėje galima matyti žemėlapį su visais žinomais pedofilais, gauti jų adresus ir net pamatyti jų veidus nuotraukose. Taip pat įdiegta funkcija kuria galite įjungti el. pašto perspėjimus, kuomet tokie asmenys atsikrausto gyventi netoli jūsų. 

Labai patogus KidsWatch™ įrankis - tai laiko planavimo kontrolė. Joje galima nesudėtingai nustatyti kokiomis valandomis vaikas tam tikrą dieną gali naudotis kompiuteriu. Galima leisti vaikui pačiam pasirinkti paros metą ir nustatyti bendrą dienos arba savaitės valandų prie kompiuterio limitą. Tokiu būdu išmokysite vaiką planuoti savo laiką ir išteklius. Jei turite keletą vaikų, šis įrankis kuo puikiausiai išspręs nepasidalijimo kompiuteriu problemas tarp vaikų - kiekvienam vaikui galima nustatyti tam tikras valandas, kuomet tik vienas iš jų galės naudotis kompiuteriu. Taip pat galima nustatyti laiko limitą, kiek vaikas gali naudotis internetu ir kiek laiko skirti žaidimams bei kitoms veikloms. Tokiu būdu išvengiama ilgų naktų prie kompiuterio žaidžiant žaidimus arba naršant internete, galima kontroliuoti ir atskirti vaiko laisvalaikį naudojantis kompiuteriu nuo namų darbų. Įrankis tikrai patogus ir greitai perprantamas, o geriausia tai, jog skirtingus limitus galite pritaikyti tame pačiame kompiuteryje jei turite daugiau vaikų, kuriems iškyla problemų dalinantis įrenginiu.

KidsWatch™ per daugelį metų yra sukaupę didžiulį duomenų bagažą apie internetinius tinklapius ir juose talpinamą medžiagą. Sistema atanujina ir apdoroja šią informaciją kasdien, sukategorizuodama juos pagal amžiaus grupes. Tai reiškia, kad įdiegus sistemą ir parinkus vaiko amžių tinklapiai, kurie netinkami pasirinkto amžiaus vaikui bus automatiškai blokuojami. Šį sąrašą taip pat galima paplidyti savo norimais užblokuoti adresais (nebūtinai netinkamo turinio, tarkime vaikas per daug laiko praleidžia žaisdamas internetinį žaidimą, tad galima jį kuriam laikui užblokuoti). Dar daugiau, sistema kaskart peržiūri tinklapio duomenis prieš juos pateikiant kompiuteryje, jei tinklapis, kurį bandoma atidaryti dar nėra įtrauktas į jų duomenų bazę (tarkime naujas straipsnis, parašytas vakar). Sistema peržiūri visą tinklapio turinį ir pagal atitinkamą saugos algoritmą patikrina ar turinys tinkamas jūsų vaikui. Beje, tikrinamas ne vien tinklapio turinys bet ir tinklapio saugumas, pavyzdžiui ar jame nėra brukama kenkėjiška programinė įranga, ar tai nėra "phishing" tipo tinklapis (kuris bando surinkti asmeninę jūsų informaciją) ir pan., taigi kartu su tėvų kontrolės sistema gaunate ir tam tikrą intenreto saugumo sistemą.

Kita naudinga programos funkcija, tai turinio internete filtravimas. Tai reiškia, jog tinklapis nebūtinai turi būti užblokuotas kad apsaugoti vaiką nuo netinkamo turinio, tačiau gali būti filtruojamos tam tikros turinio dalys. Pavyzdžiui, norite leisti vaikui žiūrėti filmukus "Youtube", tačiau nenorite kad jį pasiektų necenzūriniai žodžiai komentarų skiltyje arba reklamos skirtos suagusiems. Sistema sugeba atpažinti tą nenorimą turinio dalį ir ją sėkmingau užblokuoti, toliau leidžiant vaikui naršyti saugioje aplinkoje.

Kaip ir daugelis kitų tėvų kontrolės sistemų, šioji leidžia peržiūrinėti vaikų susirašinėjimus Facebook, Myspace, Yahoo, AOL AIM, MSN, ICQ ir Jabber socialiniuose tinkluose. Sistema aptinka tūkstančius raktažodžių, įspėjančių apie galimą neigiamą vaiko veiklą internete, pavyzdžiui kai kalbama apie narkotikus, alkoholį, seksą, kai dalinamasi namų adresu, telefono numeriu, pilnu vardu, šeimos el. pašto adresais ir kt. Kai bent vienas iš jų aptiktas susirašinėjant, į nurodytą el. paštą atsiunčiamas pranešimas su tam tikru kontekstu. Taip pat yra galimybė pridėti savo norimus raktažodžius, kurie įtraukiami į "juodajį" sąrašą.

Svarbus šios sistemos palengvinimas yra toks, kad daugelis nustatymų automatiškai sukonfigūruojami už jus, tačiau nustatymai yra visiškai lankstūs ir gali būti pritaikyti pagal jūsų poreikius. Jei negalite skirti tam daug laiko, pakanka tiesiog nustatyti vaiko amžių ir prieigos blokavimo "griežtumą" ir likusią dalį sutvarkys pati programa. Įspėjimai apie netinkamą vaiko veiklą internete siunčiami realiuoju laiku į el. pašto dėžutę. Taip pat galima peržiūrėti visą vaiko veiklos statistikos ataskaitą pagal datos rėžius arba nusistatyti, jog tokia ataskaita el. paštu būtų siunčiama kas savaitę, kas mėnesį ar kitu periodiškumu. Taip pat KidsWatch™ siūlo nemokamą techninę pagalbą iškilus problemoms.

 

Techninės detalės

Ši programa naudoja nedaug kompiutrio resursų lyginant su kitomis tėvų kontrolės sistemomis. Taigi net jei turite ne patį naujausią kompiuterį ši programa jums puikiai tiks ir ko gero nebus jaučiamas kompiuterio sulėtėjimas, nors ji veiks realiu laiku. Programa tinka Windows 8, 7, XP ir Windows Vista operacinėms sistemoms (tiek 32-bitų tiek 64-bitų). Tiesa, programos dizainas gali nukelti jus į praėjusį dešimtmetį, tačiau funkcionalumas užtikrintas ir patikrintas daugybės naudotojų. Supaprastinta programos išvaizda sutaupo didelę dalį kompiuterio resursų.

  • Funkcionalumas 8.6
  • Patogumas 9.5
  • Lankstumas 8.2
  • Naudotojų balas 7.8

Bendras įvertinimas

7,8
nuo€29.95